„Liczba jest istotą wszystkich rzeczy”

                                                                   Pitagoras

 

 

Wiedza o liczbach znana była już w starożytności w XI wieku p.n.e. kapłanom egipskim. Natrafiamy na jej ślady u Babilończyków, Fenicjan, a także w Chinach, Indiach, u Majów i Azteków. Za ojca współczesnej numerologii uważany jest Pitagoras z Samos.

Początkowo NUMEROLOGIA funkcjonowała razem z ASTROLOGIĄ, później obie te ezoteryczne nauki rozdzieliły się i od tamtej pory istnieją niezależnie od siebie, chociaż często do siebie nawiązują.

Podstawy dzisiejszej NUMEROLOGII stworzył Pitagoras, który wyszedł z założenia, ze cały świat można zamknąć w liczbach i za pomocą liczb najobiektywniej go określić.

Wszystko – od najmniejszej cząsteczki po budowę kosmosu – tworzy uporządkowaną logiczną całość, nieustannie drgając i wibrując. Liczby także są energią, której wibracje wpływają na wszystko, co żyje na Ziemi. NUMEROLOGIA jest więc nauką usiłującą wydobyć naszą wewnętrzna intuicyjna wiedzę o wszechświecie oraz przyporządkować liczbom pewne zasady, jakim każda patronuje.

Każdy widzialny przejaw energii możemy zredukować do kompleksu liczbowego, wszystkie zjawiska fizyczne wyrażone być mogą za pomocą formuły matematycznej.

Każda liczba posiada specyficzną energię, która jest charakterystyczna tylko dla niej. Energię tę nazywamy WIBRACJĄ. Połączone wibracje różnych liczb nadają oryginalny rys osobowościowy nieodłącznie towarzyszący każdemu człowiekowi w trakcie całego życia.

Każdy z nas urodził się w określonym miejscu i pod wpływem określonej wibracji numerologicznej. Nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy ta wibracja oddziaływuje na nas przez całe życie.

NUMEROLOGIA zagląda w zakamarki naszego wnętrza i wymaga chwili refleksji, zastanowienia i poszukania w sobie tych pokładów energetycznych, które pozwolą na lepsze poznanie własnych możliwości, ale również ograniczeń.

Znając podstawy numerologii możemy zaplanować lub uprzedzić pewne fakty.

NUMEROLOGIA pozwala przyjrzeć się bliżej własnej osobie i dostrzec zarówno potencjały jak również ograniczenia swojej osobowości.

W NUMEROLOGII istnieje dziewięć liczb podstawowych (od 1 do 9) do których drogą sumowania można sprowadzić każdą inną liczbę. Oprócz nich są tzw. „liczby mistrzowskie” – numery podwójne (11, 22, 33, 44, 55, 66, 77)

Sama tylko data urodzenia, gdy znamy znaczenie liczb, może wskazać, jak potoczy się nasze życie dziś, jutro i w odległej przyszłości.

 

NUMEROLOGIA nie jest jednak wyrocznią, pozwala na dostrzeżenie możliwości, potencjałów i ograniczeń…